پروژه‌های خاص

جستجو

اطلاعات تماس

  • تهران، محله حصارک ، خیابان نسیم ، خیابان سرو ، پلاک 5
  • ۰۲۱-۴۴۸۷۱۹۷۶
  • info@aran-telecom.com

پروژه‌های خاص در شرکت آران پروژه‌هایی است که از تلفیق اینترنت اشیاء (ّIOT) و مهندسی برق مخابرات (سیستم) در زیر مجموعه پردازش سیگنال و داده تعریف می‌شود.

پردازش داده- اطلاعات- سیگنال- تصویر و یا ویدئو یعنی اجرا الگوریتم نرم افزاری و یا سخت افزار برنامه ریزی شده یا در اصطلاح پروگرام شده به طوری که سیگنال خروجی خواسته‌های مورد نظر را برآورده کند. در این حالت حتی ممکن است بین سیگنال ورودی به سیستم و سیگنال خروجی کیلومترها فاصله فیزیکی وجود داشته باشد.

اگر چه پردازش سیگنال از زیرشاخه‌های تخصصی گروه برق است، اما سیگنال‌های مختلفی در رشته‌‌های گوناگون مثل سیگنال‌های بیولوژیکی بدن (سیگنال قلبی – سیگنال مغزی)، سیگنال مربوط به بورس، سیگنال هواشناسی، سیگنال زمین لرزه را می‌توان به روش‌های مختلف و با اهداف گوناگون پردازش نمود.

بطور کلی تکنولوژی که هم اکنون بدون آن زندگی غیر ممکن است و البته در حال پیشرفت نیز می‌باشد، زندگی آینده افراد بشر را دچار تغییرات اساسی خواهد نمود. شهر هوشمند، خانه هوشمند و بطور کلی اینترنت اشیا که بدون پرداختن مستقیم به مقوله پردازش سیگنال، پردازش تصویر، و پردازش ویدیو تنها یک رویای تحقق ناپذیر است.

یکی از ارکان اصلی برای شهر هوشمند موضوع حمل و نقل است که برخی از پروژه‌های آن عبارتند از:

۱- شناسایی خودرو (تفکیک خودرو از پیش زمینه- بعبارتی آیا در تصویر داده شده خودرو وجود دارد یا خیر).

۲- تفکیک خودرو سنگین مثل کامیون از خودرو سبک مثل اتومبیل (تردد خودرو سنگین در باند سبقت غیر مجاز است که با کنترل غیر محسوس و هوشمند می‌توان از وقوع آن جلوگیری نمود).

۳- استخراج پلاک خودرو و تشخیص نوع پلاک با توجه به رنگ (خصوصی- عمومی- دولتی- نیروی انتظامی).

۴- تشخیص شماره پلاک (استخراج و تشخیص پلاک در کاربردهای گوناگونی از جمله کنترل غیر محسوس، تردد مجاز، و پارکینگ‌ها کاربرد دارد).

۵- ردیابی خودرو (با نصب دوربین‌های زیاد در سطح شهر و معابر امکان ردیابی اشیاء منجمله خودرو فراهم شده است).

۶- شناسایی و تشخیص علائم راهنمایی رانندگی (در خصوص خودروهای خودران شناسایی و تشخیص علائم راهنمایی رانندگی جزء ضروریات است که البته در آینده‌ای نه چندان دور در شهر هوشمند محقق خواهد شد).

در صورت داشتن هرگونه سوال در این باره با استفاده از اطلاعات تماس موجود در سایت و یا از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید.