بهینه سازی شبکه سلولی

جستجو

اطلاعات تماس

  • تهران، محله حصارک ، خیابان نسیم ، خیابان سرو ، پلاک 5
  • ۰۲۱-۴۴۸۷۱۹۷۶
  • info@aran-telecom.com

مخابرات سیار امروزه نقش پر اهمیتی را در صنعت ایفا می‌کند. مخابرات سیار که از آن با نام مخابرات سلولی نیز یاد میکنیم، ارتباط و زیرساخت تلفن‌های همراه هستند که نه تنها سیستم پیچیده‌ای است، بلکه از نظر اقتصادی نیز بسیار پررونق می‌باشد. همچنین، از آنجا که این سیستم مخابراتی در دسترس همگان است، پایدار بودن زیرساخت و تعمیر، نگهداری و رفع عیب آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

نگهداری، رفع عیب و به روز رسانی:

سیستم مخابرات سلولی در نسل‌های مختلف ( نسل دو، سه و چهار) همواره نیاز به به روز رسانی و رفع عیب دارد و پوشش و اتصال تلفن‌های همراه به اپراتورهای فعال در کشور ، نتیجه عملکرد این زیرساخت می‌باشد . برقراری تماس‌ها بدون اشکال، عدم قطعی در حین تماس و عدم افت کیفیت مکالمه عناصر اصلی زیرساخت هستند که در سال‌های اخیر، کیفیت اینترنت و سرعت دانلود و آپلود نیز به این موارد اضافه شده‌اند.

انجام تست‌های زیربنایی، درایو‌تست‌ها و نگهداری پیش‌گیرانه امری ضروری برای عملکرد هرچه بهتر و بهره‌وری بالاتر مخابرات سلولی می‌باشد. نویز، تداخل فرکانسی و تعیین مناسب سلول‌های همسایه، به بهره‌وری بالاتر سیستم کمک کرده و سیستم را پایدار می‌سازد.

علاوه بر این، در برخی نقاط و بسته به نوع شهرسازی ، ساختمان سازی و منطقه جغرافیایی، پوشش مخابراتی برای موبایل‌ها دچار اشکال و اختلال بوده که راهکارهای متعددی برای رفع این مساله در دسترس است که نه تنها اپراتورها می‌توانند این قبیل اشکالات را برطرف سازند، بلکه شهروندان بنا به نیاز و مشکل موجود، می‌توانند برای رفع اشکال پوشش و یا آنتن دهی بهتر و اینترنت پرقدرت‌تر اقدام نمایند.

همچنین، میدانیم که اینترنت روی خط تلفن همراه،  به روز رسانی و Optimization شبکه‌های نسل قبل به نسل بعد ، انتخاب ادوات پسیو مناسب و تهیه آنتن‌ها، فیدرها، کانکتورها و همچنین نصب فیزیکی سایت‌ها، موارد دیگر این صنعت هستند که موجب می‌شوند زیرساخت مخابراتی کشور عملکرد مناسب داشته باشد.

خدمات و سرویس ها:

ما در آران تلکام ، همگام با تکنولوژی روز دنیا و با دانش مخابراتی بالا و تجربه فراوان در زمینه مخابرات سیار(تجاری و خصوصی)، آماده ارائه خدمات مختلف در زمینه مخابرات سلولی هستیم از جمله :

۱- درایو تست

 

۲- تحلیل و بررسی تست‌های پوشش و آنالیز داده‌ها

۳- عیب‌یابی و رفع اشکال سیستم‌های زیرساخت (ایستگاه‌های پایه، سوییچ‌ها و سایر ادوات در نسل‌های مختلف)

۴- به روز رسانی و Optimization

۵- تکمیل پوشش شهری

۶- تکمیل پوشش ساختمان‌ها، مراکز اداری و تجاری

۷- تامین تجهیزات ( اکتیو و پسیو)

۸- نصب تجهیزات، راه‌اندازی ، تست و تحویل

۹- طراحی و مهندسی پوشش شهری و ساختمانی

مهندسین آران، با دانش و تجربه در پروژه‌های ملی، آماده ارائه خدمات به شرکت‌ها، اپراتورها و اشخاص هستند.

در صورت داشتن هرگونه سوال در این باره با استفاده از اطلاعات تماس موجود در سایت و یا از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید.